Çalışma izni alabilir miyim?
Oturma izni alabilir miyim?
TESTE BAŞLA
Türkiye Vizesi

TÜRKİYE VİZESİ
 

Vize, en basit tanımı ile, bir ülkenin dış temsilciliği tarafından ülkesine seyahat edecek yabancının pasaportuna işlenen izin belgesidir.

 

Uluslararası hukuktan doğan devletin ulusal egemenlik ilkesi gereğince, her devlet kendi ülkesine seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarını farklı vize rejimine tabi tutabilmektedir.

 

Türkiye’nin vize uyguladığı ülke vatandaşlarının, Türkiye’ye gelmeden önce vize almaları gerekmektedir. Türkiye vizesi bazı şartlar dahilinde elektronik ortamda e-Vize olarak alınabileceği gibi temsilcilikler aracılığıyla da alınabilmektedir. Türkiye’yi farklı amaçlarla ziyaret edecek yabancıların Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliklerine müracaat ederek geliş amaçlarına uygun vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

 

4 çeşit vize türü bulunmaktadır:

  1. Türkiye Turistik Vizesi
  2. Türkiye Ticari Vizesi
  3. Türkiye Öğrenci Vizesi
  4. Türkiye Çalışma Vizesi

 

Turizm amaçlı vize müracaatları, yabancının ikametgahının bulunduğu ülkede bulunan Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliği aracılığı ile yapılmaktadır. Fakat yeni düzenleme gereğince, Türkiye’nin e-Vize uyguladığı ülke vatandaşları online olarak e-Vizelerini alıp Türkiye’ye seyahat edebilirler. Türkiye e-Vizesi turistik ve ticari amaçla seyahat edecek yabancılara verilmekte olup, eğitim veya çalışma vizesi alması gereken yabancıların bizzat Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’nden randevu alarak görüşmeye gitmesi gerekmektedir.

 

Vize şartlarına uygunluğunuzu öğrenmek, gerekli evrakların hazırlanması, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.- Türkiye Vizesi Çeşitleri ve İstenilen Belgeler